Български (България)English (United Kingdom)

Visitors

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДНЕС179
mod_vvisit_counterВЧЕРА644
mod_vvisit_counterТАЗИ СЕДМИЦА4618
mod_vvisit_counterТОЗИ МЕСЕЦ25500
mod_vvisit_counterВСИЧКО2110889
first
  
last
 
 
start
stop
Home NEWS
НОВИНИ
Да изчистим България за един ден
There are no translations available.

Над 340 ученици и  25 учители от СОУ ”Хр.Ботев” – се отзоваха на инициативата на ВТV «Да изчистим България за един ден» 

Под ръководството на  доброволци  от училищния клуб на БМЧК бяха  почистени   училищния двор и  околоблокови пространства на площ от 12 дка.

Друга част от   учениците,  съвместно с граждани почистиха парка до градския стадион. Партньори в кампанията са Община  Кубрат и Сдружението на зърнопроизводителите от Лудогорието.

 
Диалог между поколенията
There are no translations available.

Във връзка с  Европейския ден на солидарността между поколенията - 29 април, в училище се проведе среща на бивши учители- пенсионери  с  ученици от  V “а клас”. Гостите  ни - г-жа Цонева  и г-жа Ангелова, споделиха спомени  и отговориха на многобройните въпроси на учениците, свързани с избора на професия, успеха и дисциплината в училище преди и сега. От своя страна петокласниците показаха  на гостите си компютърните кабинети  и ги запознаха  с възможностите за работа с интерактивната дъска в училище.

     Ученици и учителите -пенсионери си обещаха, че срещата няма да бъде последна.

 
Разпределение на зрелостниците по изпитни сгради и зали
There are no translations available.

 

СПИСЪК

с разпределението на зрелостниците по изпитни сгради и зали,

подали заявление за допускане до ДЗИ

В Средно общообразователно училище Христо Ботев, ГР.КУБРАТ

 

 

Вх.№/Име

ДЗИ

Дата

Начало на изпита

Сграда

(име и адрес на училището)

Зала №

1707001: АЙДЖАН ЯКУБОВА ШУКРИЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707002: АЙСЕЛ РАМИЗОВА НЕДЖИБОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707003: АКСЕЛ СЕЗГИН САМИ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707004: АЛЕКСАНДЪР РУМЕНОВ ЕНЧЕВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707005: БОЖИДАР ДАЧЕВ ЙОРДАНОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707006: ВИКТОР КИРИЛОВ НЕНКОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707007: ГЮРСЕЛ БЕЙХАНОВ МЕХМЕДОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707008: ДЕНИЦА СТАМЕНОВА ПЕТРОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707009: ДЕСИСЛАВА ИВАЙЛОВА ЙОТОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707010: ДЕСИСЛАВА СВЕТЛОЗАРОВА НЕНОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707011: ДЖУЛИЯНА ЮЛИЯНОВА ДИМИТРОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707012: ЖАНА ТОШЕВА НЕДКОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707013: ЛЮДМИЛА ГЕОРГИЕВА ЙОРДАНОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707014: МЕХНУР ЕРДЖАН ТЮЛЛЕР

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707015: НЕРЛИН БЕЙХАНОВА МАХМУДОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707016: НИЯ БОРИСЛАВОВА БОНЧЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707017: ПАВЛИНА САШОВА ДИМИТРОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707018: ПОЛИНА КРАСИМИРОВА РАДЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707019: ПЕТЪР ДОБРОМИРОВ ПЕТРОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707020: РУМЕНА СТАМЕНОВА ПЕТРОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

1707021: СВЕТОМИРА СТЕФАНОВА МИЛАНОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707022: ФАТМЕ ИЛХАНОВА АХМЕДОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707023: АЛЕКСАНДЪР ЕМИЛОВ БОРИСОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707024: АСЯ КРАСИМИРОВА ЙОСИФОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707025: ГЮЛСЕН ХАМЗОВА ЗЮЛКЮФОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707026: ИВАЙЛО МАРИНОВ СМАРАНДЕВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707027: ЙОЗДЖАН ИДРИЗОВ АХМЕДОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707028: КЕНАН ОСМАНОВ КЯЗИМОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 

Математика

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707029: МАРИЯ НАЙДЕНОВА ДИМОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707030: МЕРИЯН ВЕСЕЛИНОВА ЙОСИФОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707031: МЕРЛИН АЙДЪНОВА СЮЛЕЙМАНОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707032: МИМИ ДАНИЕЛОВА КАЛЧЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

5

1707033: МИРОСЛАВА ВАЛЕНТИНОВА ГЕОРГИЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707034: МИХАИЛ ИВАНОВ МИХАЙЛОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707035: НИКОЛА СТОЯНОВ ТЕРЗИЕВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707036: ОКТАЙ НАЗИМОВ АЛИЕВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707037: ПЕТЪР КРАСИМИРОВ ПЕТРОВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707038: РАГУБ МЕТИН РАГУБ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707039: РЕМЗИ МЕТИНОВ КУЮМДЖИЕВ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

2

1707040: СЕЛИМЕ НЕВИМ СЮЛЕЙМАНОВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Биология и здравно образование

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

1

1707041: СЕСИЛ ОРХАН МЕХМЕД

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707042: СИЛВИЯ РОСЕНОВА СТАНЧЕВА

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 

Философски цикъл

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

3

1707043: СУЛТАН БАХАР ЗЕЙНАЛ

 

Български език и литература

21.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

4

 

Английски език

23.05.2012

08:00

ПГ

ГР.КУБРАТ, ул.Цар Иван Асен ІІ№13

6

 
НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС, ПОСВЕТЕН НА 27-ия ПОХОД
There are no translations available.

НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС, ПОСВЕТЕН НА 27-ия ПОХОД

ПО СТЪПКИТЕ НА ЧЕТАТА НА ТАНЬО ВОЙВОДА”

 

ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ:

Националният  ученически  конкурс за мултимедийни проекти, есета, стихотворение и рисунка е посветен на  27-ия поход „По стъпките на четата на Таньо войвода”. Инициативата през настоящата година е на КПД „Родно Лудогорие”, гр. София, и клуб „Родолюбие” при ОУ ”Св. Климент Охридски”, гр. Попово, с подкрепата на Министерство на образованието, младежта и науката (МОМН) и РИО на МОМН в страната.

Основни цели:

1. Да се създадат условия за формиране на ценностни ориентации и качества, свързани с чувството на национална идентичност и любов към Родината и уважението към другия.

2. Да се създадат условия за развитие на потребности, интереси и нагласи за учене и самоусъвършенстване при изразяване и отстояване на активна жизнена и гражданска позиция.

Конкретни цели:

1. Да се формират и затвърдят умения за аргументирано писмено излагане на лична теза и боравене с историческите факти и извори.

2. Да се формират и затвърдят уменията за самостоятелно набавяне, представяне, аргументиране и анализ на данни.

3. Да се стимулира емоционално-естетическото отношение към значими исторически събития.

 

Видове ученически разработки:

 

1. Мултимедийни проекти.

2. Съчинения, аналитични и интерпретативни текстове, есета и стихотворения.

3. Рисунки.

 

Участници:

Учениците от съответното училище, подготвили собствени писмени текстове, рисунки и мултимедийна презентация по зададените теми.

 Условия за участие:

В конкурса за мултимедийни проекти, есе, стихотворение и рисунка могат да участват всички ученици от страната, разпределени в две възрастови групи:

  IVIII  клас                                                                       IXXIII клас

Изисквания към представените проекти и творби:

Теми:

I-VIII клас

1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско-турска Освободителна война 1877-1878 г .

2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

3. Какво знаем за Таньо войвода и пътя на неговата чета през 1876 г.?

 

IX-XII клас

 

1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско-турска Освободителна война 1877-1878 г .

2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

СПЕЦИФИЧНИ  ИЗИСКВАНИЯ:

І . Мултимедийни проекти

Участието с мултимедийни проекти може да бъде индивидуално или в екип.

§  При колективното участие в разработването на един проект могат да участват максимум 3 ученици.

§  Всеки участник, отговарящ на условията, може да участва с повече от един проект.

§  Участниците задължително посочват трите си имена, училище, клас, пълния адрес, телефон, e-mail.

§  Мултимедийните проекти да бъдат разработвани на  лицензиран  или свободноразпространяем софтуер, работещ под операционна система  Windows.

§  Няма ограничения в сложността и в съдържанието, в използвания формат и обем.

§  Проектите могат да бъдат представени и като обикновено  слайдшоу в Power Point или като мултимедия с флаш приложение, вградено видео, макромедия и др.

Критерии за оценяване:

§  осмисляне, аргументираност и достоверност на темата;

§  умение за излагане на фактите;

§  елементи на изследователска дейност;

§  оригиналност и творчески подход  към темата;

§  използване на различни източници и коректност в тяхното посочване;

§  езикова и стилистична култура;

§  естетическо изпълнение.

ІІ. Съчинения, аналитични и интерпретативни текстове и есета.

Критерии за оценяване:

§  ясно и точно формулирана теза;

§  удачно подбрани аргументи;

§  личностна позиция;

§  оригиналност и творчески подход  към темата;

§  езикова и стилистична култура.

III. Рисунка

Всеки участник може да използва свободно избрана техника: акварел, темперни бои, пастели, графика, флумастер, молив, колаж.

Творбите не трябва да се паспартират и няма да бъдат връщани на авторите. На гърба на всяка рисунка е необходимо да бъдат отбелязани четливо следните данни:
- лично и фамилно име на автора, точен адрес;
- клас и училище;
- телефон за контакт или електронен адрес.

 

Етапи и оценяване:

 

I етап: Учениците от съответните степени на образование: първа група - от І до VIII клас, и втора група - от IX до XII клас, със съдействието на учителите по история, български език и литература, изобразително изкуство и информатика, изготвят писмените си текстове, рисунки и мултимедия, след което ги предават на специално определен от директора на училището учител, който ги изпраща най-късно до 21.05.2012 г. на адрес: София 1303, ул. “Осогово” № 60, КПД “Родно Лудогорие” – за д-р А. Кънев, или www.ludogorie.org                                                         

 

II етап: Комисия в състав:  акад. Светлин Русев, проф. Десислава Минчева, Мария Бенова, д-р Анатолий Кънев, Тихомир Стефанов, Боряна Мекушина, Наташа Ноева, Васил Кънев, разглежда постъпилите разработки, като ги оценява и класира според образователните степени: първа група – от І до VIII клас, и втора група – от IX до XII клас, в срок до 30.05.2012 г.

 

Награди:

 

Материални награди на стойност:

първа награда – 70 лв; втора награда – 40 лв; трета награда – 20 лв; поощрителни награди – 10 лв.

Наградите се определят за всяка образователна степен, включително отделно за текстове, рисунка и мултимедия.

Наградите ще се обявят по време на традиционния 27-ми поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”, организиран от КПД “Родно Лудогорие”, в периода 30.05 – 02.06.2011 г.

Паричните награди ще бъдат изпратени с пощенски запис на съответните учители.

 Уведомяване:

  • Авторите на номинираните разработки ще бъдат уведомени по телефон, факс или  по електронна поща, в зависимост от посочен от тях начин за комуникация. 

 

 

 

 

 

 

                                                                               Д-р Анатолий Кънев

 

                                                                       /Секратар на КПД „Родно Лудогорие”/

 

 

КПД “Родно Лудогорие”                                      

София, 1303                                                                               

ул. “Осогово” 60

02/929 61 01                                                          

www.ludogorie.org                                                          

 

 
Бюджет на СОУ "Христо Ботев" за 2012
There are no translations available.





 
« StartPrev21222324252627282930NextEnd »

Page 29 of 33
farmakosha.com